تبلیغات
جنــگ ســایبری cyber war - پدافند هوایی ارتش در حال ورود به بعد فضا است
جنــگ ســایبری cyber war
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 24 آذر 1390

امیر سرتیپ 'فرزاد اسماعیلی' فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص)ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: با افتتاح سه پروژه عظیم پدافندی نوید می دهم كه پدافند هوایی ارتش در حال ورود به بعد فضا است.  

 امیر سرتیپ 'فرزاد اسماعیلی' روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار حوزه دفاعی ایرنا با تاكید بر شناخت دفاع الكترونیك اظهارداشت: دفاع الكترونیك خوب مستلزم شناخت جنگ الكترونیك است كه علبه هركشوری اتفاق بیافتد.
وی خاطرنشان كرد: وقتی ماهواره های نظامی و ماهواره های جاسوسی را منحرف كنیم یا به خطا بیاندازیم در حقیقت از افكار شوم و پلید دشمنان پرده برداشته و به بعد فضا هم رخنه كرده ایم.
امیر سرتیپ اسماعیلی ادامه داد:امروز قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) این افتخار و اقتدار را دارد كه با وجود همه تحریم ها توانسته است به نقاط بسیار مثبتی دست یابد.
وی تصریح كرد: پروژه های عظیمی كه امروز در زمینه دفاع الكترونیك افتتاح شد در سطح خاورمیانه كم نظیر است و كم نظیری آن به این دلیل است كه تمامی توان علمی و بومی و تمام گلوگاه های آن در داخل تولید شده است.
در هفته دفاع مقدس 40 طرح فنی و تجهیزاتی قرارگاه پدافند هوایی به بهره برداری رسید
امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی با اشاره به افتتاح امروز سه طرح در حوزه جنگ الكترونیك در قرار گاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) اظهار داشت : در طول هفته دفاع مقدس بالغ بر 30 طرح فنی، تجهیزاتی و تسلیحاتی و 10 پروژه عمرانی در قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) به بهره برداری رسید.
وی خاطرنشان كرد: افتتاح این طرح ها به بركت خون شهدا و ایثار و از خودگذشتگی جانبازان بویژه جانبازان و پیشكسوتان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) و اعتمادی كه بین سخت افزار یعنی نیروهای مسلح و نرم افزار یعنی علم، پژوهش، دانش و توان دانش بومی كشور وجود دارد است.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) ارتش با بیان این كه این دانش بومی برگرفته از صنعت و دانشگاهها و مراكز علمی است،گفت:امروز یك همكاری بسیارخوبی بین مراكز سخت افزاری نیروهای مسلح و مراكز علمی بوجود آمده و این فهم متقابل منجر به افتتاح طرح های عظیم امروز شده است.
امیر سرتیپ اسماعیلی با اشاره به طرح هایی كه امروز در حوزه جنگ الكترونیك افتتاح شده است، افزود: در زمینه جنگ الكترونیك شاید كلمه جنگ روی این واژه باشد اما در واقع در این بخش ما به دفاع الكترونیك فكر و به آن عمل می كنیم.
وی با بیان این كه باید در دفاع الكترونیك مقدورات جنگ الكترونیك دشمن را بخوبی بشناسیم، گفت:در این عرصه مبهم كه در واقع مبهمترین فضای نبردهای احتمالی آینده یعنی جنگ الكترونیك است، كمترین هزینه را برای نیروهای مهاجم و بیشترین ابهام را برای نیروی مدافع دارد.
وی در اهمیت جنگ الكترونیك اظهارداشت: در جنگ الكترونیك بیشترین اثر و سودجویی برای یك كشور مهاجم است چون آنچه را كه می خواهد به دست آورد یعنی از بین بردن سامانه های دفاعی كشور مدافع در كمترین زمان ممكن امكان پذیر است.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) تاكید كرد: ما برای آن كه بتوانیم در چنین فضا و بستر كاری پیروز میدان و نبرد باشیم و از سوی دشمن غافلگیر نشویم باید از دفاع الكترونیك خوبی بهره بگیریم.
امیر سرتیپ اسماعیلی گفت: در بحث دفاع الكترونیك طرح هایی كه به دست توانمند متخصصان جوان ایرانی طراحی و تولید و امروز افتتاح شدند در سطح منطقه خاورمیانه كم نظیر است و كم نظیری آن به دلیل توان علمی و بومی است كه تمامی آن در داخل وجود دارد و برغم تحریم ها نیز هیچ وابستگی به خارج از كشور نداریم.
وی با اشاره به طراحی و ساخت شبیه ساز پیشرفته ' جنگ الكترونیك' كه امروز در قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) ارتش افتتاح شد تصریح كرد: آموزش جنگ الكترونیك امروز یكی از تكنولوژیهای برتر دنیا است و بسیاری از كشورهای پیشرفته دنیا برغم آن كه تحریم هم نیستند از چنین توانمندی برخوردار نمی باشند.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) در ادامه گفت: طرحهایی كه امروز افتتاح شدند برخی تمركزی و برخی از آنها نیز در مناطق پدافندی سراسر كشور مورد استفاده قرار می گیرند.
امیر سرتیپ اسماعیلی افزود: آنچه را كه در زمینه اخلالگرهای GPS دیدیم لایه های پنهانی دفاع هوایی است كه حتما در مناطق پدافندی كشور بكار گرفته می شود. 

ارسال توسط محمد حسین ح.ن
معرفی سایت

● اهداف سایت :
در زمان حاضر با توجه به حملات برنامه ریزی شده دشمنان به دین مقدس اسلام و مخصوصاً شیعه، آگاهی و بصیرت در دین بر هر فرد مسلمانی به جهت مصون ماندن از القائات و شبهات مخرب دشمنان لازم و ضروری است.

● جهان سیاست :
از شاخه های اصلی سایت، بخش جهان سیاست است که در بردارنده ی مقالات متنوع سیاسی در قالبی ساده و در عین حال علمی است که در ارتقای بینش سیاسی کاربران بسیار مؤثر است.

مدیر سایت

ابزار وبمستر

قالب وبلاگ