تبلیغات
جنــگ ســایبری cyber war - حشرات، جاسوس سایبری می‌شوند!
جنــگ ســایبری cyber war
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 12 بهمن 1390
دارپا "DARPA" مخفف "Defense Advanced Research Projects Agency" به معنای آژانس پروژه‌های تحقیقاتی دفاعی پیشرفته  است كه به صورت مستقیم زیر نظر وزارت دفاع آمریكا و شخص وزیر، به فعالیت‌ می پردازد.

یكی از پروژ‌ه های در دست اقدام دارپا، استفاده از حشرات برای جاسوسی است. در این پروژه، با استفاده از تكنولوژی نانو، ریزپردازنده‌ها و دوربین‌هایی همراه با جی پی اس، روی بدن حشرات قرار می گیرد و این حشرات می‌توانند به صورت مستقیم عكس و فیلم را به مركز كنترل ارسال‌كنند.

انرژی بكار رفته در این حشرات برای عكس و فیلمبرداری، از تبدیل انرژی مكانیكی بال حشره به انرژی الكتریكی تأمین می‌شود.

پروژه های سایبری دارپا
از دیگر بخش هایی که دارپا روی آن کار می کند، تحقیق و اقدامات عملیاتی در فضای سایبر و فناوری اطلاعات است.

1- پروژه شبکه‌های روایی
خبرها حاكی از آن است كه آژانس پروژه‌های پیشرفته تحقیقاتی پنتاگون به دنبال رسیدن به نهایت علم تبلیغات، فریب، شستشوی مغزی، نفوذ و تاثیرگذاری است.

سایت وایرد (wired) دراین خصوص می نویسد: دارپا از دانشمندان خود می‌خواهد "با مورد بررسی قرار دادن داستان‌های خبری، آنها را ازنظر کمی به صورت دقیق و قابل تکرار، تحلیل‌پذیر کنند". پنتاگون مدعی است، هدف از این کار، شناسایی تروریست‌هایی است که تحت تاثیر تبلیغات قرار گرفته‌اند تا پنتاگون بتواند با پیام خود و به صورت نرم با این گونه افراد برخورد کند.

این برنامه، "شبکه‌های روایی" (Narrative Networks) نام دارد. یکی از محققان علم اعصاب فعال در این پروژه می گوید که پنتاگون امیدوار است بتواند با درک نحوه شکل‌دهی ماجراها به ذهن مخاطبین، کسانی را که طعمه ایده‌های خطرناک (ضدآمریكایی) شده‌اند، شناسایی کند. ارتش آمریکا مدعی است با این دانش می‌تواند گروه‌هایی را که در معرض جذب شدن به سمت تاکتیک‌های تروریست‌ها قرار دارند، با پیام مقابله‌ای خود هدف قرار دهد.

2- پروژه رسانه های اجتماعی
وب‌سایت "وایرد مگزین" اعلام کرد که بازوی وزارت دفاع آمریکا دارپا در بخش فناوری، از برنامه "رسانه‌های اجتماعی در ارتباطات استراتژیک" پرده برداشت. این برنامه تلاشی است برای عملکرد بهتر آمریکا در شناسایی و هدایت کمپین‌های پروپاگاندا در رسانه‌های اجتماعی.

این برنامه باید به ارتش آمریکا در درک بهتر آنچه در رسانه‌های اجتماعی اتفاق می‌افتد یاری رساند، به ویژه در مناطقی که نیروهای آمریکایی مستقر هستند. همچنین، دارپا می‌خواهد با استفاده از این برنامه به ارتش آمریکا کمک کند تا بتواند خود دست به بازی پروپاگاندا در رسانه‌های اجتماعی بزند. در واقع در این پروژه، دارپا از رسانه‌های اجتماعی به عنوان یک ابزار جنگی اطلاعاتی استفاده خواهد کرد.

منبع: مشرقطبقه بندی: جنگ سایبری، 
برچسب ها: قوانین سایبری، مقاله جنگ سایبری، کتاب آشنایی با جنگ سایبری، کتاب الکترونیک، کتاب جنگ سایبری، آشنایی با جنگ سایبری، تحقیق دررابطه با جنگ سایبری، جنگ نوین، جنگ های سایبری، جنگ سایبری، جنگ سایبری چیست؟، جنگ سایبری ایران و آمریکا، دانلود کتاب، دانلود کتاب های الکترونیکی، دانلود کتاب پی دی اف، دانلود کتاب الکترونیکی، دانلود کتاب اموزشی، دانلود کتاب جنگ سایبری، دانلود کتاب جدید، دانلود رمان جدید، دانلود رایگان کتب درباره جنگ سایبری، درباره جنگ سایبری،
ارسال توسط محمد حسین ح.ن
معرفی سایت

● اهداف سایت :
در زمان حاضر با توجه به حملات برنامه ریزی شده دشمنان به دین مقدس اسلام و مخصوصاً شیعه، آگاهی و بصیرت در دین بر هر فرد مسلمانی به جهت مصون ماندن از القائات و شبهات مخرب دشمنان لازم و ضروری است.

● جهان سیاست :
از شاخه های اصلی سایت، بخش جهان سیاست است که در بردارنده ی مقالات متنوع سیاسی در قالبی ساده و در عین حال علمی است که در ارتقای بینش سیاسی کاربران بسیار مؤثر است.

مدیر سایت

ابزار وبمستر

قالب وبلاگ