تبلیغات
جنــگ ســایبری cyber war - 18 ماه زندان برای معترض 11 ساله انگلیسی
جنــگ ســایبری cyber war
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 13 شهریور 1390

كوچكترین معترض انگلیسی كه 11 سال سن دارد پسر بچه‌ای است كه در اعتراضات اخیر انگلیس بازداشت شده بود، به تحمل 18 ماه حبس در یك مركز بازپروری محكوم شد. آیا این است حقوق بشر؟

کسانی که در انگلیس از حقوق بشر دم می زدند ، امروز به کدام سوراخ خزیده اند؟

یك پسربچه 11 ساله انگلیسی به اتهام شركت در اعتراضات اخیر این كشور به 18 ماه زندان محكوم شد.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه دیلی میرور انگلیس، كوچكترین معترض انگلیسی كه 11 سال سن دارد پسر بچه‌ای است كه در اعتراضات اخیر انگلیس بازداشت شده بود، به تحمل 18 ماه حبس در یك مركز بازپروری محكوم شد.
 
وی كه به دلیل سن پایین نامش فاش نشده متهم است كه در جریان اعتراضات اخیر یك سطل زباله 50 پوندی را از فروشگاه زنجیره‌ای "دبنهمس" در حومه لندن به سرقت برده است.
 
حكم پسربچه معترض انگلیسی در حالی صادر می‌شود كه فعالان حقوق بشر پس از اعلام حكم‌های سنگین و غیرمتعارف برای معترضان انگلیسی این اقدام دستگاه قضایی انگلیس را نقض حقوق بشر دانستند.
 
همچنین این احكام طولانی و غیرمتعارف باعث شد تا اختلافات میان رئیس سازمان زندان‌های این كشور و مقامات قضایی بر سر احكام سنگینی كه برای معترضان اخیر صادر و باعث ازدحام بیش از حد زندان‌ها شده‌ بالا بگیرد.

دیلی میرور گزارش داد شمار زندانیان انگلیس پس از آنكه سه هفته از ناآرامی‌ها گذشته است و صدها نفر همچنان به زندان محكوم می‌شوند، به ركورد بالایی رسیده است.
 
این امر باعث افزایش نگرانی در این خصوص شده كه زندان‌های بیش از حد شلوغ دچار آشوب خواهد شد و طرح‌هایی در نظر گرفته شده تا مكان‌های اضافی ایجاد شود.
 
در حالی‌كه نگرانی‌های گسترده در خصوص افزایش شمار زندانیان و ناتوانی سازمان زندان‌های انگلیس برای نگهداری از آنها وجود دارد، "كریسپین بلانت" مسئول زندان‌های انگلیس گفت: ما كاملا مطمئنیم كه نظام قضایی و زندان‌ها قادر به پاسخگویی است.

اما از سوی دیگر خانواده‌های معترضان بازداشت‌شده در انگلیس اعلام كردند كه در زندان به‌دلیل شمار بالای زندانیان درخطرند.
 
آنها اعلام كردند معترضان در داخل زندان‌های انگلیس با خطر حمله از سوی دیگر زندانیان تبهكار، شلوغی بیش از حد و احكام طولانی مواجهند.
 
یكی از مادران جوانانی كه اكنون به‌دلیل شركت در اعتراضات اخیر در زندان به‌سر می‌برد گفت وی توسط دیگر زندانیان مورد حمله قرار گرفته است.

در ادامه صدور احكام سنگین و غیرمتعارف برای معترضان انگلیسی دستگیر شده یكی از جوانان معترض كه در خلال اعتراضات اخیر این كشور در فیس بوك پیام گذاشته بود به 33 ماه زندان محكوم شد.
 
"اندرسون فرناندز" 21 ساله نیز كه در جریان اعتراضات اخیر در شهر منچستر یك بستنی را از یك مغازه به سرقت برده و به شخص دیگری داده بود به 16 ماه زندان محكوم شد.
 
بر اساس این گزارش، حكم 16 ماهه برای فرناندز این نگرانی را افزایش داده است كه عدالت در این زمینه به هیچ وجه رعایت نشده است.
 
"كالوم مارلی" 20 ساله نیز در منچستر با وجود آنكه چیزی از مغازه‌های غارت شده ندزدیده بود، به 16 ماه زندان محكوم شده است.
 
پیش از این نیز دو جوان انگلیسی به نام‌های "جردن بلكشاو" 20 ساله و "پری ساتكلیف" 22 ساله كه هیچ سابقه كیفری نداشتند به دلیل استفاده از فیس بوك برای آنچه ایجاد آشوب خوانده شده به تحمل چهار سال حبس محكوم شدند.
 
تنها درلندن 2124 نفر در جریان اعتراضات اخیر بازداشت شدند كه تا این لحظه برای 1221 نفر از آنان از جمله ۲۶۳ نوجوان زیر سن قانونی پرونده قضایی تشكیل شده است.

منبع : تابناکارسال توسط محمد حسین ح.ن
معرفی سایت

● اهداف سایت :
در زمان حاضر با توجه به حملات برنامه ریزی شده دشمنان به دین مقدس اسلام و مخصوصاً شیعه، آگاهی و بصیرت در دین بر هر فرد مسلمانی به جهت مصون ماندن از القائات و شبهات مخرب دشمنان لازم و ضروری است.

● جهان سیاست :
از شاخه های اصلی سایت، بخش جهان سیاست است که در بردارنده ی مقالات متنوع سیاسی در قالبی ساده و در عین حال علمی است که در ارتقای بینش سیاسی کاربران بسیار مؤثر است.

مدیر سایت

ابزار وبمستر

قالب وبلاگ