تبلیغات
جنــگ ســایبری cyber war - جاسوسی اسرائیل از كاربران با نرم افزار موبایل
جنــگ ســایبری cyber war

به گزارش جنبش سایبری 313، به نقل از سایت اینترنتی شبكه المنار، نرم افزار اسرائیلی فایبر كه استفاده از آن از یك سال و نیم پیش تاكنون در میان مردم لبنان رواج پیدا كرده است به كابران خود اجازه می دهد تا بتوانند پیامك،تصاویر وفیلم های خود را به صورت مجانی ارسال كنند.


 

سایت گوگل ترندز گزارش داد كه هفت كشور نخست استفاده كننده از این نرم افزار در خاورمیانه قرار دارند و در حال حاضر این نرم افزار حدود 100 ملیون كاربر در سراسر جهاد دارد.سایت ویكیپدیا نیز نوشت كه موسس شركت فایبر تالمون ماركو است كه به مدت چهار سال در ارتش اسرائیل خدمت كرده و پست مدیر اجرایی اطلاعات فرماندهی مركزی ارتش را به عهده داشته است.


وی فارغ التحصیل دانشگاه تل آویو در رشته علوم و ارتباطات است.مركز اصلی شركت فایبردر قبرس است و عجیب آنكه هیچ وسیله ارتباطی با این شركت جز یك آدرس پست الكترونیكی وجود ندارد حتی هیچ اطلاعاتی در خصوص تعداد كارمندان آن و یا هویت آنها منتشر نشده است. جالبتر آنكه این شركت خدمات رایگان زیادی را در خصوص برقراری ارتباط و ارسال عكس و فیلم به كاربران خود ارائه می دهد.


روزنامه لبنانی السفیر نیز نوشت كه مسولان حزب الله تمام كادر و اعضای خود را از استفاده از این نرم افزار برحذر داشته اند.این برنامه می تواند تمام تماسهای مشترك خود را زیر نظر گرفته و تمام مكالمات را ضبط كند و حتی محل استقرار فرد مورد نظر را پیدا كند.
طبقه بندی: جنگ سایبری، 
برچسب ها: جاسوسی اسرائیل از كاربران با نرم افزار موبایل،
ارسال توسط محمد حسین ح.ن
معرفی سایت

● اهداف سایت :
در زمان حاضر با توجه به حملات برنامه ریزی شده دشمنان به دین مقدس اسلام و مخصوصاً شیعه، آگاهی و بصیرت در دین بر هر فرد مسلمانی به جهت مصون ماندن از القائات و شبهات مخرب دشمنان لازم و ضروری است.

● جهان سیاست :
از شاخه های اصلی سایت، بخش جهان سیاست است که در بردارنده ی مقالات متنوع سیاسی در قالبی ساده و در عین حال علمی است که در ارتقای بینش سیاسی کاربران بسیار مؤثر است.

مدیر سایت

ابزار وبمستر

قالب وبلاگ