تبلیغات
جنــگ ســایبری cyber war - میکروفون و دوربین موبایل از ما جاسوسی می‌کنند
جنــگ ســایبری cyber war
تیمی از دانشگاه کمبریج اعلام کرده که دوربین و میکروفون گوشی‌های هوشمند می‌توانند شماره PIN را که به صورت عددی وارد می‌شود افشا کنند.
این تیم از برنامه‌ای با نام PIN Skimmer استفاده و اعلام کرد افشا کردن شماره شخصی شناسایی روی گوشی‌های هوشمند می‌تواند برای دستگاه‌هایی که دارای اطلاعات مالی حساس هستند خطرناک‌تر باشد.
محققان با انجام آزمایش‌های خود روی گوشی‌های نکسوس و گلگسی S4، به این نتیجه رسیدند که برنامه PIN Skimmer توانست در 60 درصد موارد عدد چهار رقمی PIN را تشخیص دهد.
با توجه به افزایش دانلود برنامه‌های بانکداری روی گوشی‌های هوشمند، محققان هشدار داده‌اند که هکرها می‌توانند از این برنامه برای دسترسی به اطلاعات بانکداری آنلاین کاربران استفاده
 کنند.
اندرسون و لارنت سمون نویسندگان این تحقیق هشدار داده‌اند که میکروفون و دوربین را می‌توان با اهداف منفی علیه کاربر موبایل مورد استفاده قرار داد. این برنامه می‌تواند به صورت موثر صدای تایپ کردن اعداد را بشنود.
پیشتر هم اطلاعاتی درباره جاسوسی سازمان امنیت ملی آمریکا با دسترسی به لیست شماره‌ تلفن‌ها، تماس‌های برقرار شده، پیامک‌های ارسال و دریافتی و همچنین موقعیت جغرافیایی کاربران منتشر شده بود.
بر این اساس آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) بدون اطلاع کاربران می‌تواند به اطلاعات گوشی‌های آیفون، بلک‌بری و آندرویید دسترسی پیدا کرده و اطلاعات آنها را
 بررسی کند.طبقه بندی: جنگ سایبری، 
ارسال توسط محمد حسین ح.ن
معرفی سایت

● اهداف سایت :
در زمان حاضر با توجه به حملات برنامه ریزی شده دشمنان به دین مقدس اسلام و مخصوصاً شیعه، آگاهی و بصیرت در دین بر هر فرد مسلمانی به جهت مصون ماندن از القائات و شبهات مخرب دشمنان لازم و ضروری است.

● جهان سیاست :
از شاخه های اصلی سایت، بخش جهان سیاست است که در بردارنده ی مقالات متنوع سیاسی در قالبی ساده و در عین حال علمی است که در ارتقای بینش سیاسی کاربران بسیار مؤثر است.

مدیر سایت

ابزار وبمستر

قالب وبلاگ